НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Документи початкової школи

Типова програма (Савченко)

Державний стандарт

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ТИПОВІ ПРОГРАМИ НАВЧАННЯ

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО АТЕСТАЦІЮ ПЕДПРАЦІВНИКІВ

САНІТАРНИЙ РЕГЛАМЕНТ ЗЗСО

 Коментарі освітнього омбудсмена про НОВИЙ САНІТАРНИЙ РЕГЛАМЕНТ https://eo.gov.ua/2020/12/15/novyy-sanitarnyy-rehlament-dlia-shkil-shcho-zminylosia/


Положення про дистанційне навчання

* Основні документи, що регулюють процедуру сертифікації:

Положення про сертифікацію
Закон України "Про освіту"
👉 https://cutt.ly/MjjsQrK ст.51,61 зокрема
Закон України "Про повну загальну середню освіту"
👉 https://cutt.ly/HjjsHui зокрема ст.38,49
Також кожного року МОН видає наказ, що регулює кількість учасників і термін їх реєстрації.
Ось наказ на 2021 рік 👉 https://cutt.ly/JjjdWAo
❗️❗️Наказ УЦОЯО від 18.12.2020 №216 "Про затвердження Правил проходження у 2021 році незалежного тестування фахових знань та умінь учасників сертифікації "
Реєстрація для участі в процесі сертифікації виключно добровільна. Учасник може на будь-якому етапі прийняти рішення про припинення своєї участі в процедурі сертифікації. Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не впливає на результати його чергової (позачергової) атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.
Що ж гарантує законодавство вчителю у разі успішного проходження сертифікації?
Педагогічні працівники, які отримали сертифікат отримують щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката ( 3 роки ) та зарахування успішного проходження сертифікації як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.
Перед тим, як зареєструватися, уважно прочитайте Положення про сертифікацію. Там чітко описано процедуру, умови, послідовність етапів сертифікації.
З основого зазначу, що зареєструватися для участі в сертифікації може лише особа, що за наказом призначена на посаду вчителя початкових класів та має не менше двох років стажу. У разі успішного проходження сертифікації 20% доплати буде поширюватися на все педагогічне навантаження (у когось воно більше ставки, у когось менше), але виключно на години, які читаєте в початкових класах. В разі неуспішного проходження сертифікації, наступна можлива участь буде через рік, тобто в 2023 році.
Якщо Ви твердо вирішили взяти участь в сертифікації, Ви вже переможець! Переможець своїх страхів і невпевненості. А далі робіть все впевнено і наполегливо. До всіх етапів віднесіться серйозно і відповідально, але без фанатизму, спокійно.
Перший етап - незалежне тестування.
В цьому році, як на мене, підготовка до цього етапу дещо зрозуміліша і простіша, оскільки кожен може пройти пробне тестування в будь-який момент
Окрім того УЦОЯО зробив детальний розбір завдань
Програма незалежного тестування
Загальна характеристика тесту
Блок запитань з української мови можна готувати за схожим за структурою блоком запитань дитячого ЗНО з української мови та літератури 👉 https://zno.osvita.ua/ukrainian/
При підготовці також врахуйте, що з 1 січня 2021 р. в дію вступив Санітарний регламент для ЗЗСО і, відповідно, вимоги до облаштування освітнього середовища набули іншого вигляду 👉 https://cutt.ly/kjjQruK
Другий етап - анкета сомооцінювання
Порівняно з іншими двома етапами, анкета самооцінювання не вимагає витрати значних зусиль і часу: заповнити запропоновану анкету і відправити на запропоновану ДСЯО адресу. Але і на цьому етапі трапляються втрати та непорозуміння: хтось забув свою адресу, вказану при реєстрації, а саме з неї треба відправити свою анкету, хтось невпевнений в правильності надсилання своєї анкети. Перед цим Служба детально роз'яснює, в якому саме форматі має бути анкета і надає кожному учаснику адресу для надсилання. Важливо це почути і просто скопіювати потрібну адресу в адресний рядок та відправити лист. Він просто не може не надійти.
Тут зможете знайти минулорічну анкету та ознайомитися з методичними рекомендаціями щодо її заповнення
Третій етап - вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації
Важливий і відповідальний етап і в плані підготовки, і в плані проходження. Про цей етап багато можна було почути на першому році сертифікації, коли він відбувався очно, і на другому, коли через світову пандемію, яка, на жаль, не оминула і Україну, етап проходив у дистанційному форматі. Перший і другий формат мені добре знайомий. Тому я не можу сказати, що десь було легше, а десь важче. Цей етап - це наша наполеглива повсякденна робота, компетентності, якими ми володіємо, розвиваємо та удосконалюємо.
Всі етапи між собою тісно пов'язані. Маючи міцну теоретичну підготовку, буде набагато легше на практиці.
Щодо методики оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, тобто те, за чим оцінюють вчителя при вивченні його практичного досвіду, то вона в певній мірі залежить від епідеміологічної ситуації на час проведення цього етапу. Зокрема в 2020 році методика була адаптована під дистанційний формат і мала такий вигляд





Немає коментарів:

Дописати коментар